HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Türkiye güreş şampiyonası büyük ilgi gördü

Türkiye güreş şampiyonası büyük ilgi gördü

Tarih 10 Ekim 2011, 14:32 Editör Uyan TÜRKİYE

"Türkiye güreş şampiyonası büyük ilgi gördü"

Türkiye Yıldızlar Karakucak Güreş Şampiyonası ilçemizde gerçekleştirildi.
Yoğun ilgi gösterilen organizasyona katılanlar arasında; Ekonomi Bakanlığı İthalat Genel Müdürü Mustafa Sever, AK Parti Mersin Milletvekili Nebi Bozkurt, Güreş Federasyonu Danışma Kurulu Üyesi Ercan Selçuk, Güreş Federasyonu Genel Koordinatörü Fikret Bulutçu, Mut Kaymakamı Mustafa Şahin, Mut Belediye Başkanı Murat Orhan, İlçe Emniyet Müdürü Murat Güney de yer aldı.

 

 

Burada konuşan Murat Orhan, Mut'un gelecekte dünya ve olimpiyat şampiyonları çıkaracağını iddia ederek, “İlçemizde güreşin gelişip yaygınlaşması için çaba sarf ediyoruz. Biz, Mut'u güreşin altyapı merkezi haline getirmek istiyoruz. Geleceğin olimpiyat ve dünya şampiyonları neden Mut'tan çıkmasın? Biz, buna inanıyor ve çalışmalarımızı da bu inançla sürdürüyoruz. Bu şampiyona bölgemizde bir ilk olduğu için ayrı bir sevinç içindeyiz. Bu müsabakaların devamı önümüzdeki yıllarda artarak sürdürülecektir” dedi.

 

Güreş Federasyonu Danışma Kurulu Üyesi Ercan Selçuk ise, güreş sporuna katkı sunmak isteyen herkese destek vermeye hazır olduklarını dile getirdi.

 

AK Parti Mersin Milletvekili Nebi Bozkurt da, güreşin 'ata sporu' olduğunu hatırlatarak, yeni neslin de bu sporu ilgi göstermesi çağrısında bulundu.

 

Konuşmaların ardından ise şampiyonaya destek veren protokol üyelerine Türkiye Güreş Federasyonu tarafından teşekkür plaketleri takdim edildi. Bu arada yapılan açık arttırmadaysa 30 bin TL ile ihaleyi kazanan Mehmet Ali Acar, 'Güreş Ağası' seçildi.

 

Mut Belediyesi Halkoyunları ekibinin gösterisinin ardından da güreş müsabakalarına geçildi.

10 ayrı kategoride gerçekleştirilen; 'Türkiye Yıldızlar Karakucak Güreş Şampiyonası'na 20 ilden toplam 238 sporcu katılırken, yapılan karşılaşmaların ardından 54 kiloda Mustafa Zobalı, 58 kiloda Haydar Yavuz, 63 kiloda Halil İbrahim Bodur, 69 kiloda Yunus Emre Sezgin, 42 kiloda Erkan Demirtaş, 46 kiloda Emre Çakıt, 50 kiloda Yakup Kazan, 76 kiloda Enaz Kaya, 85 Kiloda Fatih Ergün ve 100 kiloda Adem Uzun adını 'şampiyon' olarak yazdırma başarısı gösterdi. İl bazındaysa Kahramanmaraş 59 puanla birinci, Çorum 43 puanla ikinci ve Mersin de 30 puanla üçüncü oldu. Şampiyonada derece elde eden sporcularaysa düzenlenen törenle ödülleri takdim edildi.

Bu haber 2717 defa okunmu?tur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Spor Haberleri

Mut İdman Yurdu Zafere Koşuyor - SERİK Tepataklak -Video Haber

Mut İdman Yurdu Zafere Koşuyor -  SERİK Tepataklak -Video Haber lider yerle bir oldu

Mut İdman Yurdu Zorlu Virajda - Video Haber

Mut İdman Yurdu Zorlu Virajda - Video Haber İdman yurdu yalnız değil
Hükümet Caddesinde Kazı Çalışması Ve Açığa Çıkan Tarih...10 Ekim 2017

ANKET

Mut Belediyesinden öncelikli olarak beklediğiniz hizmet alanı nedir ?


Tüm Anketler

Ziyaretçi Sayacı