HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

ÜLKÜ OCAKLARI MUT İLÇE BAŞKANI SONER KIR

ÜLKÜ OCAKLARI MUT İLÇE BAŞKANI SONER KIR

Tarih 10 Ocak 2018, 21:06 Editör UĞUR BÖCEĞİ

Soner KIR

Ülkü Ocakları Mut İlçe Başkanı 'Soner KIR' yaptığı yazılı açıklamada, Gazetecilik fedakarlık gerektiren zor şartlarda yapılan bir meslektir. Gazetecilik mesleğini ifa eden değerli gazetecilerimizin, yılda üç özel günleri vardır. Bunlar; “3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü”, “24 Temmuz Sansürün Kaldırılması, Basın Bayramı” ve “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”dür.

1961 yılı başında 212 sayılı Basın Kanunu ile gazetecilerin çalışma koşulları yeniden düzenlenmiş, gazetecilerin çalışma şartlarında bazı iyileştirmeler yapılmış, gazetecilere yeni güvenceler getirilmiştir. 1961 yılında gazetecilerin çalışma haklarında önemli iyileştirmeler getiren 212 Sayılı Yasa'nın yürürlüğe girmesinden 1971 yılına kadar “Çalışan Gazeteciler Bayramı” olarak kutlanan etkinlik, 1971 yılından itibaren çalışanların haklarına ve basın özgürlüğüne getirilen kısıtlamalara tepki olarak 10 Ocak, “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak anılmaya başlanmıştır

Zor şartlarda, kamu yararına görev yapan gazeteciler her türlü desteğe ve övgüye layıktır. Yerel basında her türlü engel ve olumsuzluklara karşın, çalışanlarının özverili çabaları ile bu görevini sağlıklı bir biçimde yerine getirme gayretindedir. Mut ilçemizde bu önemli görevi üstlenen siz değerli basın mensuplarımız, vatandaşlarımızın gözü, kulağı, sesi olma ve kamuoyunun haber alma hakkına katkıda bulunarak, görevini ilkeli, tarafsız ve sorumlu gazetecilik anlayışı içerisinde başarıyla yerine getirmektedirler.

Bu duygu ve düşüncelerle her türlü desteğe ve övgüye layık siz değerli Mut Basın mensuplarının ”10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutluyor, görevlerinde başarılar dilerim.

Bu haber 757 defa okunmu?tur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel Haberler

Mut Şehidine Ağlıyor - Afrin de Şehit Haberi

Mut Şehidine Ağlıyor - Afrin de Şehit Haberi Şehidimiz var

Heyelan Nedeniyle Mut / Silifke Yolu Kapandı - Önemli Duyuru

Heyelan Nedeniyle Mut / Silifke Yolu Kapandı - Önemli Duyuru sürücülerin dikkatine
Hükümet Caddesinde Kazı Çalışması Ve Açığa Çıkan Tarih...10 Ekim 2017

ANKET

Mut Belediyesinden öncelikli olarak beklediğiniz hizmet alanı nedir ?


Tüm Anketler

Ziyaretçi Sayacı