HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Gürültü kirliliğinden Mut halkı isyanda

Gürültü kirliliğinden Mut halkı isyanda

Tarih 08 Haziran 2017, 19:05 Editör Hasan Çetin

Gürültü kirliliğinden Mut halkı isyanda

Mersin’in Mut ilçesinde en önemli sorunlarından birisi olan gürültü kirliliğine çözüm isteniyor.

 

Yaz ayı nedeniyle artan egzoz seslerinden bıkan vatandaşlar, Mut ilçesi gürültü şehri oldu ve buna kimse dur diyemiyor, sorumsuzca ateşlenen silah gibi patlayan egzoz sesleri, gece şehrin ortasında motosiklet yarışları, araçların son sesine kadar açılan müzik sesleri hepimizi canımızdan bezdirdi diyen vatandaşlar yetkilileri göreve davet ettiler.

 

Yıllardır devam eden gürültü kirliliğine çözüm bulmak için adım atılmalı diyen halk, bu şehri yönetenlerin harekete geçmesini istiyoruz, yetkililere görevini biz öğretecek değiliz. Onların görevi bizlerin huzurlu yaşamasını sağlamaktır.   

 

Özellikle son zamanlarda kent merkezinde silah gibi patlayan egzoz seslerinden rahatsız olan vatandaşlar, silah patlatır gibi egzoz sesleri gece belirli saatlerden sonra artıyor. Çocuklarımız sesten dolayı ürküp gecenin bir vakti uykudan uyanıyor. Yetkililer bu durumu görmüyor mu duymuyor mu, neden yetersiz kalıyor. Çocuklarımız bu gürültü kirliliğinden rahatsız oluyor. Bu konuyla alakalı yetkililer neden bir çaresini bulmuyor diyerek kızgınlıklarını dile getirdiler.

 

İŞTE VATANDAŞIN GÖRÜŞLERİ

 

Çevredeki gürültülerin kendilerini rahatsız ettiğini söyleyen vatandaşlar, egzoz sesi, silah gibi patlayan egzoz sesleri, caddelerin motosiklet ve bazı otomobiller tarafından yarış pistine çevrilmesi, Bağırtı çağırtı, gereksiz yere korna çalma gibi nedenlerden çok rahatsız oluyoruz. Akşam saatlerinde Atatürk Bulvarı ve diğer işlek caddeler yarış pistine dönüyor. Motosikletler, arabaların egzoz sesleri, hızlı araba kullanımı rahatsız ediyor. Özellikle akşam saatlerinde ana caddeler yarış pistine dönüyor. Yetkililer bu konuda önlem alması lazım. Motorlar aşırı derecede ses yapıyor ve gürültü kirliliğine neden oluyor bu tür araçların toplatılmasını istiyoruz diye konuştular.

 

KALDIRIMLAR OTO PARK OLDU YAYALAR İSYANDA NERDE YETKİLİLER

 

Park yasağı levhası olduğu halde park yapanlar, kaldırımlara araç parkedenler, özellikle kaldırımlardan inmek için yapılan engelli yollarının araçlar tarafından park edilip kapanmasına hala bir çözüm bulmayan yetkililer, artık vatandaşı isyan ettirme noktasına getirdi.

 

Yetkililer görevlerini yerine getirmekten aciz duruma düştüğü Mut ilçesinde, Kaldırımlar yayalar içinmi yoksa araçların park yapması içinmi yapılıyor. Kaldırım üzerine engelliler için yapılan kaldırımlar kırılmış kullanılamaz hale gelmiş nerde yetkili. Gidiş geliş olan yolda çift taraflı araç parkları yolu ulaşıma engelliyor yetkililer nerde diyen vatandaşlar, artık kafanızı kaldırıp etrafa bir bakın. Neyden çekiniyor neyden korkuyorsunuz. Yoksa bu olaylar hoşunuza mı gidiyor. Nerde bu ilçenin yetkilileri, görevinizi yapmaktan aciz misiniz. Biz Mut halkı olarak bıktık ve isyan etmeye başladık. Lütfen sizlerde görevinizi artık tam olarak yapın. Bu halkı rahatsız etmeye kimsenin hakkı yok dediler. 

 

Bu haber 676 defa okunmu?tur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel Haberler

Mut Şehidine Ağlıyor - Afrin de Şehit Haberi

Mut Şehidine Ağlıyor - Afrin de Şehit Haberi Şehidimiz var

Heyelan Nedeniyle Mut / Silifke Yolu Kapandı - Önemli Duyuru

Heyelan Nedeniyle Mut / Silifke Yolu Kapandı - Önemli Duyuru sürücülerin dikkatine
Hükümet Caddesinde Kazı Çalışması Ve Açığa Çıkan Tarih...10 Ekim 2017

ANKET

Mut Belediyesinden öncelikli olarak beklediğiniz hizmet alanı nedir ?


Tüm Anketler

Ziyaretçi Sayacı