HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

CHP'de Başkan NURŞEN ÖZKAN oldu

CHP'de Başkan NURŞEN ÖZKAN oldu

Tarih 15 Şubat 2015, 20:39 Editör Uyan TÜRKİYE

kongre sonucu

20 ARALIK 2014 TARİHİNDE ATANAN VE 20 OCAK 2015 TARİHİNDE MERSİN CHP İL ÖRGÜTÜNÜN GÖREVDEN ALDIĞI NURŞEN ÖZKAN, İNADINA BU SEFER SEÇİMLE TEKRAR İLK KADIN CHP MUT İLÇE BAŞKANI SEÇİLDİ.

Mersin CHP İl Örgütünün görevden aldığı Mut İlçe Başkanı Nurşen Özkan, rakibine 8 oy fark atarak seçimle tekrar İlçe Başkanı oldu.

CHP Mut İlçe Başkanı Mehmet Saydam’ın, 2015 yılında yapılacak genel seçimlerde CHP Mersin Milletvekilliği aday adaylığı için görevinden istifa etmesinin ardından ilçe binasında toplanan CHP İlçe Yönetimi, yaptığı değerlendirmeler sonucunda CHP Mut İlçe Başkanlığı görevine Nurşen Özkan’ı atamıştı. Aradan 1 ay geçtikten sonra Mersin İl örgütü tarafından Nurşen Özkan görevden alınarak yerine Fatma Aysel Eğilmezi atamış ve 1 ay içinde kongre kararı almıştı.

Mut Ziraat Odası Konferans Salonunda yapılan ve yoğun ilgi gösterilen Olağanüstü Genel Kurula, CHP Mersin Milletvekilleri Aytuğ Atıcı, Ali Rıza Öztürk, Vahap Seçer, Mersin İl Başkanı Abdullah Özyiğit, CHP’li Silifke Belediye Başkanı Mustafa Turgut, Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, MHP Mut İlçe Başkanı Durmuş Ali Çerekçi, partililer ve katıldı.

Kongrenin açılış konuşmasını yapan CHP Mut İlçe Başkanı Fatma Aysel Eğilmez, kongrenin hayırlı olmasını diledi. Divan Başkanlığının oluşturulmasının ardından, adaylar Nurşen Özkan ve Turgay Özdemir birer konuşma yaptı. Yapılan konuşmaların ardından, seçimlere geçildi.

İki adayın katıldığı seçimler neticesinde, 98 oy alan Nurşen Özkan, CHP Mut İlçe Örgütünün yeniden başkanı oldu. Diğer aday Turgay Özdemir ise 83 oy aldı. Seçimlerde toplam 189 delegeden 181’i oy kullandı. Kullanılan tüm oylar geçerli sayıldı.

Buna göre, Nurşen Özkan Başkanlığındaki 14 kişilik Yönetim Kurulu Üyeleri şu isimlerden oluştu, Hatice Aslan, Uğur Büyükçetin, Elife Can, Ahmet Durmuş, Selcan Eşim, Bayram Ali Göz, Adil Gümüş, Abdülkadir Kaya, Ayşe Kutbay, Cemal Öz, Mehmet Özay, Halil Özkan, Gülay Şimşek ve Mehmet Yıldız’dan oluştu.

Kongrenin sonuçlanmasının ardından her iki aday el ele vererek partilileri selamladı. Seçimi kaybeden Turgay Özdemir, rakibi Nurşen Özkan’ı tebrik ederek herkese teşekkür etti ve kazananın CHP olduğunu belirterek, bundan sonra da partisi için çalışmaya devam edeceğini söyledi.

Büyük sorumluluklar gerektiren bir görevden alınıp seçimle tekrar göreve geldiğini belirten Başkan Nurşen Özkan yaptığı açıklamada, “Cumhuriyet Halk Partisi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere bıraktığı büyük bir mirastır. Bu mirasın kıymetini bilmeliyiz. Mut CHP ilçe Başkanlığına seçimle gelen ilk bayan ilçe başkanı olmaktan mutluluk duyuyorum. Cumhuriyet Halk Partisi ülke demokrasisinin temel taşı niteliğindedir. Kadınların birey olma, seçme seçilme ve medeni kanunun tanıdığı daha birçok hakkı bizlere sunan Cumhuriyetimizi korumak, kollamak ve yüceltmek CHP’nin yegane görevidir. Bu yorucu, meşakkatli ve onurlu mücadele, birey olarak hepimize sorumluluk yüklemektedir. Bize düşen sorumlulukları hakkıyla yerine getirdiğimiz takdirde, güzel günler göreceğiz bundan kimsenin kuşkusu olmasın” diyerek herkese teşekkür etti.

Bu haber 2369 defa okunmu?tur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyasi Haberler

CHP Ön seçimde SAYDAM dedi

CHP Ön seçimde SAYDAM dedi Mut sonuçları

CHP MUT İlçe başkanı görevden alındı

CHP MUT İlçe başkanı görevden alındı şok şok şok
Hükümet Caddesinde Kazı Çalışması Ve Açığa Çıkan Tarih...10 Ekim 2017

ANKET

Mut Belediyesinden öncelikli olarak beklediğiniz hizmet alanı nedir ?


Tüm Anketler

Ziyaretçi Sayacı